Żaluzje fasadowe 

 Żaluzje drewniane do domu 
7 marca 2022
Bramy rolowane – co to takiego? 
4 kwietnia 2022

Żaluzje fasadowe to wysokiej jakości osłony okienne, które przystosowane są do montowania ich na zewnątrz budynku. Nowoczesne i bardzo eleganckie produkty doskonale sprawdzają się na obiektach o dużych przeszkleniach. Wśród Klientów cenione są za posiadanie wielu zalet, które z pewnością ułatwiają codzienne funkcjonowanie każdego z domowników. 

Zalety żaluzji fasadowych – dlaczego warto wybrać ten rodzaj osłon okiennych na zewnątrz?

Żaluzje fasadowe w systemie podtynkowym SOLIDBOX posiadają wiele zalet, które zachęcają naszych Klientów do ich nabywania. Przede wszystkim ochraniają one budynek przed nadmiernym nasłonecznieniem, a płynne sterowanie żaluzją w zakresie 90 i 180 stopni sprawia, że każdy właściciel może ustawić dopasowany do swoich potrzeb stopień przenikania światła do wewnątrz. Lekka i prosta konstrukcja aluminiowa to kolejny atut żaluzji fasadowych. Zaciemnienie zewnętrzne okien oraz szklanych fasad daje swobodę przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów, a także zmniejszają poziom przenikającego hałasu. Warto pamiętać, że wysoka jakość tych produktów umożliwia również współpracę z systemem automatyki pogodowej. Jesteśmy pewni, że tak szeroki zakres zalet jasno przemawia do naszych Klientów i dlatego coraz częściej decydują się oni na takie rozwiązania. 

Żaluzje fasadowe jako izolator 

Nasze żaluzje fasadowe doskonale prezentują się na każdym budynku i z pewnością poprawiają zewnętrzny wygląd elewacji. Stosowanie ich na szklanych powierzchniach o znaczących gabarytach wydobywa z nich kolejną cechę, a mianowicie są one doskonałymi izolatorami, zapewniającymi poprawny rozkład temperatury w pomieszczeniu. 

System podtynkowy SOLIDBOX dla żaluzji fasadowych 

Żaluzje fasadowe dzięki swojej konstrukcji zapewniają możliwość zbudowania skrzynki wraz z niezbędną prowadnicą pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku. Takie rozwiązanie sprawia, że w świetle szyby są widoczne jedynie ruchome lamele. Po podciągnięciu chowają się one w sposób bardzo estetyczny pod elewacją budynku. Dostępność dwóch rozmiarów prowadnic oraz dodatkowego modułu dystansowego sprawia, że produkt może zostać dopasowany idealnie do systemu ocieplenia. Nasza żaluzja podtynkowa jest dostępna z lamelami C-80 oraz Z-90. Ten drugi model posiada dodatkową uszczelkę wyciszającą, a ponadto jej wygląd w kształcie litery „Z” zapewnia praktycznie całkowite zaciemnienie pomieszczeń. Obydwa modele żaluzji fasadowych są obustronnie wyprofilowane, dzięki czemu są bardziej usztywnione i stabilne podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Jeśli szukasz żaluzji fasadowych idealnych do swojego domu, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie. Do zobaczenia! Do usłyszenia!