pon. - pt. 9:00 - 17:00, sob. 9:00 - 13:00
Obserwuj nas na / Rol-Art

Rolety rzymskie, a rolety materiałowe – czym się różnią? 

Rol-Art. Producent Systemów Roletowych z Kielc

Rolety wewnętrzne od wielu lat dominują na rynku. To produkty, które świetnie sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, instytucjach publicznych, biurach, jak i specjalistycznych pomieszczeniach przemysłowych. W każdym z tych miejsc doskonale spełniają swoją funkcję oraz przyczyniają się do wykończenia przepięknej aranżacji każdego wnętrza. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dopasować model oraz kolor do wystroju pomieszczeń. 

Które rolety wybrać? Rolety materiałowe, a rolety rzymskie 

Rolety materiałowe posiadają duży wybór rozwiązań systemowych, kolorów profili, jak i tkanin. Struktura tkaniny od przeziernej po wyraźną pozwala uzyskać odpowiednią estetykę okna. Dobrze dobrane płótno, z którego wykonana jest roleta, sprawdzi się również w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Odpowiedni wybór tkaniny pozwala ponadto na zamontowanie rolety materiałowej w celu uzyskania dodatkowych korzyści w postaci izolacji termicznej. Rolety rzymskie natomiast cechują się możliwością zastosowania ich zarówno w klasycznym wystroju, jak i bardzo nowoczesnym. Taka opcja dostępna jest dzięki odpowiednim wyborom dostępnych tkanin. Nieskomplikowany demontaż rolet rzymskich to kolejna zaleta, która pozwala na wyczyszczenie ich w domowych warunkach. Produkt ten fantastycznie łączy się z innymi systemami przesłon okiennych, np. z plisami. Duży wybór kolorystyki pozwala idealne skomponować roletę z każdym wnętrzem. Rolety rzymskie są świetną alternatywą firan i zasłon. 

Zadbaj o swoje wnętrze z roletami firmy Rol-Art 

Zarówno rolety materiałowe, jak i rolety rzymskie posiadają całe mnóstwo korzyści. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że zarówno jeden, jak i drugi typ rolet zapewniają świetną ochronę przed słońcem czy ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów, dając poczucie prywatności, swobody i komfortu. Warto podkreślić również fakt, że obydwa modele rolet wyglądają niezwykle elegancko w każdym wnętrzu i cieszą oko nie tylko samych właścicieli domów czy biur, ale również osób, które odwiedzają te miejsca. Jeśli szukasz firmy, która w pełni profesjonalnie podejdzie do tematu rolet, koniecznie skontaktuj się z nami. Nasza wieloletnia tradycja oraz doświadczenie na rynku gwarantują profesjonalną obsługę, specjalistyczną poradę oraz bardzo jakościowe produkty. Zapraszamy! 

Zobacz inne podobne wpisy

Poziome żaluzje w salonie?

Żaluzje poziome świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku powierzchni biurowych, ale także domów jednorodzinnych. […]

Nasze doświadczenie zbieramy już prawie 20 lat!

Dla każdego znajdziemy rozwiązanie!

Oferta firmy obejmuje cały wachlarz produktów liczący kilkanaście systemów przesłon okiennych, którą prezentujemy w systemach wewnętrznych i zewnętrznych: poziome, pionowe, rolowane i plisowane.